Zor Kilolar Nasıl Verilir?

Zor Kilolar Nasıl Verilir?
17 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 123 kez okundu.

Bütün kiloları verdim geriye 2-3 kilo kaldı ne yapacağım?

Son 2-3 kilo zor gider. Çünkü bazı sebepleri var. Verilmesi gereken kilo 10-15 kiloysa ilk başlarda sizin motivasyonunuz çok güçlüdür. Hiç bir engel yoktur. Listeyi tam yaparsınız, egzersizinizi ihmal etmezsiniz. Ben 10 kiloyu verdim 2 kiloyu da veririm diyerek disiplinli yapmıyor olabilirsiniz. Küçük sapmalar olabilir ya da egzersizi erteliyor olabilirsiniz. Bunu anlamanın en güzel yolu yediklerinizi yazmaktır. Her gün yediklerinizi kaydedin. Bir bakın bakalım farkında olmadığınız bir yanlışlık mı var, bir yerde bir şey mi atlıyorsunuz, gizli kaloriler mi sıkışmış yediklerinizin arasına.

Birinci olarak yediklerimizi yazıyoruz. Farkındalığımızı arttırıyoruz.

Başka neler olabilir? Acaba her gün aynı şeyleri mi yiyorsunuz? Özellikle her sabah aynı kahvaltıyı ediyorsanız o son 2-3 kilonun zor gitme sebebi bu olabilir. Metabolizmanız yediklerinize alışmış olabilir. Birazcık değiştirmek gerekir. Lütfen her gün aynı kahvaltıyı yapmayın.

Diğer taraftan belki yediklerinizi sürekli azalttınız,azalttınız ve vücudunuz artık çok az bir kalori ile çalışıyor. Bu durumda yediklerinizi daha da azaltamayacağınıza göre yapmanız gereken hareketi arttırmak. Ne olur çok düşük kalorili diyet yapmayın. Sonra normal yemeye geçişte çok zorlanırsınız. Yediklerinizi çeşitlendirin. Yazarak miktarı kontrol edin. Ama hareketi arttırmayı da unutmayın.

Belki yediklerinizde sorun yok içtiklerinizde sorun yok. Belki sıvı kaloriler var. Çayınızı, kahvenizi, diğer içeceklerinizi kalorili olup olmadığına göre kontrol edin ve her gün 2-3 litre su içtiğinizden emin ol.

Diyette olsanız bile sevdiğiniz besinlere yer verin ki bir taraftan vücudunuz zayıflıyor sağlıklı oluyorken ruhunuz mutsuz olmasın.

Dilara Koçak

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git