Snellen Göz Tarama Testi Rehberlik

Snellen Göz Tarama Testi Rehberlik
24 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 480 kez okundu.

Snellen okullarda öğrencilerin görme kusurlarının tespit edilmesinde kullanılır. Genel olarak okul Rehber Öğretmeni tarafından öğrencilere uygulanır.

Görme öğrencilerin ders başarılarını ciddi manada etkiler. Görme yetersizliği olan öğrenci yetersizliğe bağlı olarak dersi tam anlayamama ve başarısız olma durumuyla karşı karşıya kalabilir. Bu durumdaki öğrenciler başarısız öğrenci olarak etiketlenebilirler. Yapacağınız göz tarama testi ile öğrencinin doktora sevki sonrasında gözlük kullanımı ile öğrenci akademik başarısını arttıracaktır.

Öğrenciler görme kusurlarının olduğunu genelde fark edemezler. Öğretmen ve veli de kusurun farkında olamayabilirler. Bu yüzden okul Rehber öğretmenleri sene başında öğrencileri Snellen Göz tarama testi aracılığı ile tarar. Kusur olabileceğini düşündüğü öğrencileri velisi aracılığıyla göz doktoruna yönlendirir.

Zaman zaman gözlük takan öğrencilere arkadaşlar tarafından lakaplar takılabiliyor. Rehber öğretmeni ve sınıf rehber öğretmeninin öğrencinin gözlüğü devamlı olarak takması için öğrenciyi desteklemeleri öğrencinin faydasına olacaktır.

Testin nasıl kullanılacağı ve yorumlanacağı aşağıdaki dosyada mevcuttur.

Snellen Göz Tarama Testi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git