Şahsiyet Dizisi Yorumu

Şahsiyet Dizisi Yorumu
15 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 171 kez okundu.

Yönetmen Onur Saylak ve Senaryo Hakan Günday ikilemesi ile bu dizi tam bir harika. Eğer sık sık yabancı dizi izliyorsanız ve klasik,uzun,bitmek bilmeyen Türk dizilerinden sıkılmışsanız, elin yabancısı çatır çatır çekiyor bizim neden yerli adam akıllı dizimiz yok diyorsanız Şahsiyet dizisi tam size göre. Eğer başlamayı düşünüyorsanız düşünmeyi bir kenara bırakıp hemen başlayın. Çünkü akıcılığıyla, her bölümün sonunda acaba diğerinde ne olacak diyerek tahmin yürütmekte zorlandığınız 12 bölümlük bir şaheser.

Dizinin çekim kalitesi,açısı,ışığı,sesi her şey ustalıkla yapılmış. Yer yer güldüren, bazen düşündüren, bazen de insanın içini cız ettiren bir dizi.

Hakan Günday’ın bir çok kitabını okudum. Sıradan romanlara göre bambaşka bir psikoloji, olay örgüsü. Senaryoyu yazdığını duyduğumda kuşkusuz böyle sağlam bir dizi bekliyordum.

Toplumun namus algısının iç yüzünü açığa çıkaran, kanayan yaralarımıza dikkat çeken, 3.sayfa haberlerinin perde arkası işlenmiş dizide.

Başrolde Haluk Bilginer’in yarım asırlık tecrübesi, Cansu Dere’nin Ezel gibi damga vuran diziden sonraki yükselişi ve oyunculuğu gibi bir çok tanıdık oyuncu bu dizide yer almakta.

Yabancı dizilerle ufak tefek benzerlikler olmasına karşın dizi özgünlüğünü korumuş durumda.

Bölümlerin her biri yaklaşık 60 dakika civarında. Bu yüzden sizi sıkmıyor. Filmin içeriği ile ilgili yazmak istemiyorum  çünkü Spoiler olmasın. Filme puanım 10 üzerinden 10. Kısa ve öz yorumum bu şekilde.

Sizde izledikten sonra yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz. İyi seyirler 🙂

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git