Okul Risk Haritası ve Sınıf Risk Haritası

Okul Risk Haritası ve Sınıf Risk Haritası
27 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 1.370 kez okundu.

Okul Risk Haritası

Sınıf Risk Haritası

Okul risk haritası sınıf risk haritalarının birleşimi ile meydana gelir. Sınıf risk haritası sınıf rehber öğretmeni tarafından doldurulur. Rehberlik servisinin görüşmelerini ve çalışmalarını planlarken önceliğini hangi öğrencilere vereceği konusunda kılavuz yardımı görür.

Sınıf rehber öğretmenleri öğrencide herhangi bir farklılık gözlemlediğinde öğrenciyi rehberlik servisine yönlendirir. Öğrenciler arasında bir çok farklılık görülebilir. Sınıf risk haritası bu farklılıkları sınıflandırmamızı ve daha sistemli hale getirmemizi sağlar.

Sınıf rehber öğretmenleri bu haritaları kendi sınıflarına uyguladıktan sonra rehberlik servisine teslim ederi. Rehberlik servisi bu formları okul risk haritasında birleştirir.

Bu formlar doldurulurken öğrenci tanıma fişleri, öğrencinin dersine giren öğretmenlerin gözlem ve görüşleri, bireyi tanıma tekniklerinde kullanılan tekniklerden yararlanılır.

Okul Psikolojik Danışmanı bu sınıflandırma aynı problemi yaşayan öğrenciler ile bireysel ya da grup çalışmaları planlayabilir.

Sorularınızı aşağıda yorum kısmına sorabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git