n11.com Nedir? Kim Kurdu?

n11.com Nedir? Kim Kurdu?
11 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 140 kez okundu.

N11,Türkiye’nin sayılı sanal alışveriş mağazalarından biridir. Peki sürpriz bir şekilde hayatımıza giren bu alışveriş sitesinin hikayesini hepimiz merak ediyoruzdur değil mi? Gelin hep birlikte n11.com’un hikayesine göz atalım.

Öncelikle N11.com bir Doğuş Grubu kuruluşudur. Bu sanal mağazada satıcılar kendi mağazalarını açıp ürünlerini sergileyebilir.

Tabi bunun karşılığında n11 her satıştan kendi komisyonunu almış oluyor. Bu arada Doğuş Grubu şirketi Türk ve Güney Kore ortaklığı etrafında yürütülen bir şirkettir.Yani Doğuş Grubu’nun Kore ortaklığı bulunuyor.Doğuş Grubunun ilk sanal projesi olan n11.com Haziran 2012’de kuruldu ve bir anda trend alışveriş siteleri arasında yer aldı.

N11’in İstanbul Teknik Üniversitesi Yerleşkesinde yer alan Teknokent’te çeşitli araştırma ve geliştirme faaliyetleri bulunmaktadır.Araştırmaları arasında tüketici algısı ve bu algıyı değiştirmek üzerine çeşitli çalışmalar sürdürmektedir.

n11.com 2017 yılının 11.ayına tekabül eden 11.günde ismini de anımsatan 11.11 tarihinde 140 milyonluk satış gerçekleştirmiştir.O tarihten itibaren n11 her yıl bu tarihi bir gelenek haline getirerek bu tarihlerde çeşitli kampanyalar düzenleneceğini duyurmuş ve ayrıca bu güne özel büyük ödüller örneğin araba çekilişi düzenleyeceğini belirtmiştir.Nitekim bu yıl yani 2018 yılında 6 adet Volkswagen araba vereceğini duyurmuştur.Ayrıca 11.11 gününe özel çeşitli kuponlar dağıtmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git