Gözenekleri Sıkılaştıran Maske Tarifi

Gözenekleri Sıkılaştıran Maske Tarifi
20 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 101 kez okundu.

Elma sirkesi sofraların yanı sıra cilt bakımı ve temizliğinde uygulanan ve harika sonuçlar veren doğal bir reçetedir. Cildin üzerindeki bakterileri temizler, ölü hücreleri canlandırmasının yanı sıra aynı zamanda arındırır, cilde hijyenik bir görüntü sağlar ve geniş gözenekleri daha da sıklaştırır.

Size vereceğimiz elma sirkesi ile yapılan bu doğal maske tarifiyle, gözenek ve yüzeyindeki çukurumsu izlenimin kapanmasına ve daralmasına, cilt elastikiyetinin tekrardan yeniden sağlanmasına ve parlak bir cilt yapısına sahip olabileceksiniz.

Cildi sıkılaştıran doğal maskenin hazırlanışı için:

  • ½ yeşil elma
  • 2-3 kavun dilimi
  • 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi
  • 1 yemek kaşığı doğal bal

 

Maskenin hazırlanma şekli ; Blenderdan elma ve kavunları geçirin. Hemen ardından yulaf ezmesi ekleyin ve üzerine tarifteki bal ilave edilerek harmanlayın. Temizlenmiş cilt yüzeyine uygulayın, gözlerin alt kısımları hariç tüm yüze sürün.

15-20 dakika bekletildikten sonra ılık su ile yıkanarak iyice temizleyin. Ardından soğuk su ile cildinizi yıkayın. Cilt sıkılaştırıcı maske haftada üç defa uygulanabilir ve düzenli uygulamalar sonrasında 1 ay içerisinde muazzam bir parlaklık ve toparlanmış cilt yapısı elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git