Genel Psikoloji

Genel Psikoloji
18 Ekim 2018 tarihinde eklendi, 169 kez okundu.

Psikoloji içe bakış yöntemiyle insanın iç dünyasını ele alır. Psikolojinin bir çok alt dalı vardır. Spor psikolojisi, sosyal psikoloji, din psikolojisi, klinik psikoloji, deneysel psikoloji vb.

Psikolojik danışmanlık ve rehberlik eğitimimizden sonra psikoloji okumalarım sonucunda arkadaşlarımızın desteğini de alarak bu siteyi kurmaya karar verdik.

Sitemizde aileden çocuk psikolojisine, evlilikten sağlığa kadar bir çok genel başlıkta yazılar paylaşmaktayız. Yazılarımız genelde özgün içerikte oluşmakla birlikte beğendiğimiz ünlü psikolog ve psikolojik danışmanların paylaşımlarını da mutlaka kaynak göstererek paylaşmaktayız.

Genel psikoloji adıyla kurduğumuz sitede ayrıca psikolojik danışmanların okullarda kullanabilecekleri evrak,sunum,döküman paylaşılmaktadır.

Psikoloji biliminin gün geçtikçe kendini geliştirmesi, güncelleştirmesi ve ihtiyacın artmasıyla çok geniş boyutlara ulaşmış durumda. Ayrıca PDR ve Psikoloji bölümlerinin son yıllarda üniversitedeki kontenjanlarının artmasıyla binlerce mezun iş bulmakta güçlük çekmektedir. Özellikle özel sektörde çalışacak olan mezunların kendilerini geliştirmek için okumalarını, araştırmalarını, katıldıkları program ve eğitimleri arttırmaları gerekmektedir.

Psikoloji ve pdr alanındaki merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz. Psikoloji ile ilgili güncel bilgilere ulaşmak için sitemizi takipte kalın.

 

Benzer Yazılar

PDR Bölümünün Geleceği

PDR Kpss’yi Nasıl Kazandım?

PDR ve Psikoloji Arasındaki Farklar Nelerdir?

PDR Taban Puanları

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git