Başak Kablan Önce Hayallerim Öldü Sonra Babam Kitap Yorumu

Başak Kablan Önce Hayallerim Öldü Sonra Babam Kitap Yorumu
21 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 576 kez okundu.

Başak Kablan. Biz onu minimalist kişiliğiyle ve akıcı videoları ile tanıdık hep. Şimdi birdenbire kitap ile çıktı karşımıza. Bu bir psikoloji kitabı değil. Bu içimizden birinin, 90’lar kuşağının düşüncelerinin yazıya dökülmüş hali.

Öncelikle kitabı elinize aldığınızda Başak Kablan’ın gözünüzde canlanan silüetiyle karşılaşıyorsunuz. Kitap tarzı gayet minimal şekilde. Sade ve şık.

Kitap başlangıçta yazarın babasıyla olan ilişkisi ve babasının ölüm hikayesi ile karşılıyor sizleri. Sayfalar hızlı hızlı çevrilmeye başlıyor. Akıp gidiyor sanki. Sade, anlaşılır bir dil kullanmış Başak Kablan.

Okudukça kendimden, hayatımdan yansımalarla karşılaştım hep. Ben de 90’lı yılların çocuklarındanım. Yazar bir çok yerde hayat hikayelerine ve olaylara karşı bakış açılarını yansıtmış. Bu kısımları okurken ya ben de öyle düşünüyorum ya da o yıllarda bende de öyle olmuştu diyor insan.

Ben ilk baskıyı aldım ama sonrasında hemen tükendi ve 2.basıma geçti. Ayrıca Başak Kablan YouTube sayfasında kitap basma süreci ile ilgili bir video yayınladı. Kitabın yazma sürecini izlemekte gayet hoş oldu.

Okurken başlarda duygulandıran kitap ilerleyen sayfalarda ani kahkahalar attırabiliyor insana. Eğer eğlenceli dakikalar geçirmek istiyorsanız ve Başak Kablan’ın hayat hikayesini merak ediyorsanız kesinlikle tavsiye ederim 😉 İyi okumalar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git